Foto Mandorlini, one-man-show după victoria de pe Cluj Arena în Derby-ul orașului

Mandorlini, one-man-show după victoria de pe Cluj Arena în Derby-ul orașului

A fost meci de infarct luni seara pe Cluj Arena. După ce au fost conduși de ”U” Cluj cu 2-0, CFR-iștii lui Mandorlini au întors scorul și au câștigat marele derby al Clujului cu 4-3. Tehnicianul a făcut show pe teren la finalul partidei.

Imediat după meci, italianul a fost one-man-show: a alergat pe teren, a imitat un avion și s-a dezlănțuit în fața galeriei, înconjurat de elevii săi, care s-au dezbrăcat la bustul gol și au dat tonul petrecerii pe Cluj Arena, în fața propriei galerii.

Mandorlini a vorbit la finalul partidei despre victoria dramatică reușită de echipa sa în derby-ul cu rivala ”U” Cluj, câștigat cu 4-3.

„A fost un meci foarte frumos, spectaculos, dar suntem fericiți că noi am fost cei care au câștigat. Am făcut câteva greșeli la 2-0, chiar dacă jucaserăm cât de cât bine până atunci. Dar în unele meciuri lucrurile se schimbă, am marcat în ultimul minut al primei reprize și asta a schimbat un pic mentalul nostru. (...)

Am luat multe goluri... Dar e o seară importantă pentru noi, pentru jucători, pentru club”, a declarat antrenorul lui CFR Cluj, Andrea Mandorlini la microfonul Orange Sport, potrivit gsp.ro