Mihai Silvășan, dezamăgit după înfrângerea în fața ultimei clasate din Top 6: “Și-au dorit cu ardoare victoria, au luptat mai bine ca noi”

| Foto: foto u-bt.ro

U-BT a pierdut al doilea meci în faza a doua a campionatului, împotriva echipei BCMU FC Argeș Pitești, scor 78-74.

Antrenorul clujenilor a dat vina pe relaxarea jucătorilor săi pentru înfrângere, dar a avut puterea să își felicite adversarii. ”Din nou, am avut un meci în deplasare pe care nu l-am câștigat, deși am avut o diferență destul de bună. La fel ca în meciul din deplasare, cu Steaua, am jucat bine în prima repriză, dar ne-am relaxat când am avut 12 puncte avantaj, am făcut câteva greșeli înainte de pauză și au venit la șapte puncte.

Piteștenii au prins încredere, iar noi în repriza a doua nu ne-am mai apărat la fel de bine, nu am mai jucat nici tranziție bună și rezultatul s-a văzut. Gazdele și-au dorit cu ardoare victoria, au luptat mai bine ca noi și au câștigat, îi felicit pentru asta”, a declarat Mihai Silvășan.

U-BT va juca în următoare etapă împotriva formației CSM CSU Oradea. Meciul se va disputa vineri, 6 aprilie, de la ora 17:15, în Sala Sporturilor Horia Demian.