Monica Niculescu revine senzaţional şi câştigă setul doi. Pliskova câştigă decisivul şi amână deznodământul

Românca a avut o revenire de senzaţie în setul doi, dar nu a mai reuşit să câştige şi setul decisiv.

UPDATE 1

Monica Niculescu a pierdut setul decisiv al meciului cu Karolina Pliskova, cu 3-6  şi implicit partida şi astfel România a fost egalată de Cehia, 2-2 la general.

Soarta  întâlnirii va fi decisă de meciul de dublu care va începe în jurul orei 18 şi 30 de minute.

Hai România!

Monica Niculescu a pierdut primul set cu jucătoarea cehă Karolina Pliskova, locul 13 WTA, care s-a impus cu scorul de 6-4.

Monica Niculescu a revenit extraordinar în meciul cu Pliskova şi a câştigat setul doi cu 6-4,  în aplauzele publicului clujean din Sala Polivalentă.