Video Notele ZIUA, după eșecul Universității Cluj la Pitești. Jocul “studenților” a dezamăgit din nou

| Foto: facebook.com/fcarges.ro

Formația pregătită de Cristi Dulca a pierdut al doilea meci al sezonului pe terenul lui FC Argeș, scor 1-0, iar exprimarea jucătorilor în teren a lăsat din nou de dorit.

Deși echipa părea că se află pe o pantă ascendentă după succesul din runda cu numărul doi, Univeristatea Cluj a suferit o nouă înfrângere. “Șepcile roșii” s-au deplasat la Pitești, pe terenul unei formații cu care se va lupta pentru promovare, în ceea ce trebuia să fie derby-ul etapei a treia. Totuși, doar gazdele au arătat că o formație pregătită să lupte pentru accederea în Liga 1, iar jocul clujenilor a avut din nou de suferit.

Cosmin Dur-Bozoancă – Nota 6. Revenit printre titulari, portarul Universității Cluj a a făcut un meci bun la Pitești.

Rares Takacs – Nota 5. Apărătorul lateral a avut o evoluție ștearsă în partida contra lui FC Argeș.

Inacio Miguel – Nota 5. Portughezul a fost din nou liderul defensivei clujene, una care a rezistat destul de bine în fața gazdelor.

Artur Crăciun – Nota 5. Stopperul moldovean a avut o evoluție bună, fără greșeli majore

Dan Berci – Nota 5. Fundașul stânga al clujenilor a evoluat sub așteptări, aportul său ofensiv fiind dezamăgitor.

Victor Dican – Nota 6. Tânărul mijlocaș central a fost foarte activ în prima repriză și a avut mai multe șanse de a marca.

Andre Ceitil – Nota 5. Lusitanul din linia mediană a evoluat în nota sa obișnuită și s-a descurcat bine la recuperare.

George Florescu – Nota 4. Fostul international trebuia să fie “creierul” de la mijlocul terenului, însă evoluția sa a fost una modestă.

Alex Pop – Nota 4. Atacantul clujenilor nu a mai putut repeta evoluția bună din partida cu Viitorul Pandurii Târgu Jiu.

Dorin Goga – Nota 4. Căpitanul “Șepcilor roșii” a fost doar o umbră a jucătorului care trăgea echipa după el în sezonul trecut.

Rafa – Nota 4. La fel ca și ceilalți jucători din ofensivă, portughezul a fost dezamăgitor la Pitești.

Cristian Gavra – Nota 4. Introdus în minutul 65, în locul lui Florescu. Golgheterul din sezonul trecut a evoluat sub așteptări.

Nicolae Pîrvulescu – Nota 4. Introdus în teren în minutul 71, în locul lui Rafa. Nu s-a remarcat cu nimic în timpu petrecut în teren.

Florin Burghele – fără notă. Introdus în minutul 88, în locul lui Alex Pop.

Cristi Dulca – Nota 5. Jocul echipei a dezamăgit din nou, iar din punct de vedere ofensiv, echipa nu a arătat o idee clară de joc.

Pentru clujeni urmează un meci pe teren propriu, la Târgu Mureș, împotriva nou-promovatei Gloria Buzău.