Oficialii CFR-ului, supărați după înfrângerea cu Hermannstadt: "A fost dureros că am luat gol din fază fixă în ultimul minut"

Marius Bilașco a dezvăluit că cei din conducerea campioanei au fost neplăcut surprinși de eșecul suferit de "feroviari" în ultimul meci al anului.

CFR Cluj a pierdut surprinzător pe teren propriu cu Hermannstadt, scor 0-1, iar înfrângerea nu le-a picat bine oficialilor din Gruia. Marius Bilașco nu și-a ascuns dezamăgirea în legătură cu modul în care campioana a încheiat anul 2022.

"A picat greu înfrângerea, ne doream cel puțin un egal. Cred că jucătorii au ajuns la o epuizare și fizică și psihică. A fost dureros că am luat gol din fază fixă în ultimul minut.

Cred că ăsta a fost sentimentul de frustrare, că am pierdut așa din fază fixă.Toată lumea se gândește la vacanță în ultima zi, noi căutăm cu 30 de zile înainte de vacanță să le găsim destinația unde vrea, ei au în clauzele din contract două bilete de avion pe sezon.

E normal că fiecare s-a gândit în subconștient, fiind și ultimul meci înainte de vacanță", a spus Bilașco la Orange Sport.