Olimpia Cluj a remizat cu ASA Târgu-Mureş

Echipa de fotbal feminin Olimpia UT Cluj a remizat, scor 2-2, cu formaţia ASA Târgu-Mureş, în prima etapă din returul Superligii.

Golurile Olimpiei au fost marcate de Lunca, în minutul 3 şi de Voicu, în minutul 48, în timp ce pentru echipa mureşeană a marcat Roca în minutul 35. Totodată, golul prin care Târgu-Mureș a egalat a fost de fapt un autogol al fundașului lateral al Olimpiei, Adina Giurgiu.

Olimpia: Ganea - Corduneanu, Olar, Havriștiuc (Meluță 46′), Giurgiu (Voicu 46′) - Bortan (cpt), Tărășilă (Carp 82′), Vătafu - Bâtea, Lunca, Ciolacu.

ASA Târgu-Mureș: Părăluță - Roca, Goder, Jahn, Gorea - Sarosi (Szeles) (Tamas), Boroș A., Kopacsi (Mate) - Sandu, Boroș M, Meleacă (Deneș)

Marcatori: Lunca (Olimpia, 3′), Giurgiu (Olimpia, autogol 15′), Roca (ASA 35′), Voicu (Olimpia, 48′) (foto).