Pas greșit pentru handbalistele Universității Cluj, în primul meci de la baraj

Elevele lui Alin Bondar au încheiat la egalitate, scor 23-23, jocul cu Dacia Mioveni, primul al turneului de menținere/promovare în Liga Florilor.

Primul meci al clujencelor de la turneul ce se dispută la Cisnădie a fost unul echilibrat. Niciuna dintre cele două formații nu s-au putut desprinde pe tabeală, iar la pauză, scorul era 15-14 pentru “studente”. După pauză, jocul s-a desfășurat după aceleași coordonate, cu un echilibru perfect între cele două echipe. Deși jucătoarele din Mioveni s-au desprins la trei goluri în final, clujencele au egalat și au preluat conducerea. Totuși, la ultima fază a meciului, formația din Argeș a egalat, stabilind scorul final, 23-23.

Cea mai bună marcatoare a Universității Cluj a fost Mihaela Ani-Senocico, cu 11 reușite. Următorul meci al “studentelor” va fi împotriva handbalistelor de la CSM Târgu Mureș.