Performanţă clujeană la Openul Bahrainului

Sportivul clujean Rareş Sipos, legitimat la echipa CSM Cluj-Napoca, s-a impus la Openul Bahrainului, o competiţie internaţională de tenis de masă.

Parte din lotul României, Sipos s-a clasat pe primul loc cu echipa de juniori I, învingând în finală reprezentanta Qatarului cu scorul de 3-1.

De asemenea, sportivul a obţinut locul 2 la categoria individual juniori I, iar alături de constănţeanul Cristi Pletea s-a poziţionat pe prima poziţie la dublu juniori I.

În competiţia rezervată cadeţilor, Sipos l-a învins în finală pe colegul său din Constanţa cu scorul de 3-1, clasându-se pe primul loc.

"Este un început de sezon bun, dar trebuie să punem accent mai mare pe pregătirea fizică pentru a putea face faţă turneelor lungi care urmează, Openul Cehiei, Openul Franţei, Openul Poloniei", au declarat reprezentanţii Asociaţiei Judeţene de Tenis de Masă.

Openul Bahrainului s-a desfăşurat între 1 şi 8 februarie în Manama, capitala ţării.