Prima reacție din tabăra Universității Cluj după amânarea jocului cu Poli Iași. Ce spune Gabi Giurgiu

Oficialul echipei clujene a vorbit despre decizia de amânare a partidei, care va fi reluată luni, din minutul 54.

Ploaia torențială și vântul puternic de la Cluj-Napoca au cauzat inițial întreruperea jocului din Superligă, dintre Universitatea și Poli Iași, iar în cele din urmă meciul a fost amânat pentru ziua de luni.

Vizbil dezamăgit, directorul sportiv al gazdelor, Gabi Giurgiu, speră ca luni să nu apară alte probleme care să împiedice încheierea partidei.

"Din păcate, din cauza terenului impracticabil meciul se amână până mâine. E ciudat, dar vremea nu ne-a permis să continuăm. Sperăm mâine să fie bine, să putem juca și să încheiem jocul cu o victorie.

Jucătorii și-ar fi dorit să joace, să termine meciul, dar având în vedere situația de acum, nu avem altă soluție. Am văzut că fanii au rămas alături de echipă, dar din păcate nu s-a putut duce la bun sfârșit acest meci", a declarat Giurgiu.

Din primele informații, meciul se va relua mâine de la ora 13:00 din minutul 54.