Rezultate UEFA Nations League. Spania, prima înfrângere pe teren propriu după 15 ani

| Foto: facebook.com/UEFANationsLeague

Dubla lui Sterling și golul lui Rashford au adus o victorie nesperată a Angliei, scor 3-2, la Sevilla.

Deși au acumulat doar un punct până la meciul cu ibericii, britanicii au început excelent partida de pe Benito Villamarin și au profitat de viteza jucătorilor din atac. La pauză, tabela indica un incredibil 3-0 pentru semifinalista de la Campionatul Mondial. Chiar dacă Spania a înscris de două ori în repriza secundă, succesul englezilor redeschide calculele pentru șefia Grupei 4. Tot în Liga A, Elveția a învins Islanda și, iar nordicii sunt condamnați la retrogradare, după ce nu au obținut niciun punct în cele trei partide jucate.