România câștigă și al patrulea meci la Cupa Davis

| Foto: foto facebook.com/romaniadaviscup

Dragoș Dima a câștigat într-o oră, în fața lui Soufiane El Mesbahi, scor 6-0, 6-4.

Dima (419 ATP) a dominat încă de la început partida cu jucătorul marocan de doar 17 ani. Singurl moment în care El Mesbahi (1533 ATP) a pus probleme a fsot în game-ul al patrulea, când a fost aproape de a reuși break-ul. Dragoș Dima s-a redresat și a încheiat setul, în doar 22 de minute, scor 6-0.

El Mesbahi a început mai bine setul secund și a reușit să câștige la 0 primul game. Dima a egalat, dar a cedat din nou în game-ul al treilea. Până la final, marocanul a mai reușit să câștige două game-uri, dar nu a fost îndeajuns pentru a se impune. Dragoș Dima a câștigat cu emoții, într-o oră, scor 6-0, 6-4.

România va întâlni câștigătoarea meciului Polonia – Zimbabwe, în runda a treia a Grupei a doua, Euro-Africane.