ROMÂNIA - OLANDA 1-4 (final) VIDEO

Olanda a preluat conducerea prin golul reuşit de Lens în minutul 9, după care şi-a majorat avantajul prin fundaşul Martins Indi. Marica a redus din diferenţă pentru tricolori. Olanda şi-a majorat din nou avantajul la două goluri, după un penalty transformat de Van der Vaart. Van Persie a punctat pentru 1-4.

Min. 86 - Van Persie a închis tabela, marcând pentru 1-4.

Min. 45 - Lens i-a luat faţa nepermis lui Tamaş, acesta l-a împins cu mâna, olandezul nu a căzut iniţial, ci abia după câteva momente, însă arbitrul a acordat totuşi penalty. Van de Vaart a transformat. 1-3

Min. 40 - Marica a pătruns impetuos printre doi fundaşi olandezi şi a şutat în forţă şi în acelaşi timp plasat, reducând diferenţa. 1-2

Min. 29 - Martins Indi a înscris în minutul 29, tot după o centrare din lovitură liberă marca Van der Vaart. 0-2

Min 9 - Van der Vaart a centrat din corner, Tătăruşanu a boxat neinspirat, iar Lens a trimis spre poartă, cu capul, încât Tamaş nu a mai putut respinge de pe linia porţii. 0-1

Anterior, în minutul 5, România a trimis în bară prin Torje, din lovitură liberă.

ziuadecj.ro vă ţine la curent cu evoluţia ostilităţilor din meciul România - Olanda. Vezi partida LIVE VIDEO.

România joacă marţi seara al patrulea meci din preliminariile Campionatului Mondial, nişte preliminarii pe care le-a început excepţional, cu trei victorii.

ROMANIA - OLANDA 1-4 (final)

Au marcat: Marica ('40)/ Lens ('9), Martins Indi ('29), Van der Vaart ('45 - p), Van Persie ('86)

România: Tătăruşanu - Tamaş, Chiricheş, Goian, Raţ - Pintilii, Bourceanu - Torje, Grozav, B. Stancu - Marica. Antrenor: V. Piţurcă.

Olanda: Stekelenburg - Van Rhijn, Heitinga, Vlaar, Martins Indi - N. de Jong, Van der Vaart, Strootman - Narsingh, Van Persie, Lens. Antrenor: L. Van Gaal.

Arbitru: Craig Thomson