Rugbiștii au "demolat" Bucovina Suceava

Rugbiștii au
Rugbiștii Universității Cluj s-au distrat cu Bucovina Suceava, învingând-o categoric: 82-3. A fost ultima partidă a Grupei Moldova din Cupa României.

Duminică, în Parcul Sportiv "Iuliu Hațieganu", sucevenii au ținut pasul cu "U" doar în primele 20 de minute, atunci când tabela a indicat 7-3, după un eseu al lui Nistor, transformat de Dimofte, respectiv o lovitură de pedeapsă a moldovenilor. Apoi, jocul a curs într-o singură direcție și s-a intrat la pauză cu 33-3!

Clujenii au făcut spectacol și la reluare. Dimofte, Paraschiv, Rotar, Mazăre, Ignea, Nistor și Leimoni Moala au reușit câte un eseu fiecare, la care s-au adăugat cele șase transformări ale lui Dimofte, respectiv o alta în dreptul lui Ignea.

Greul de abia acum începe pentru "studenți", care în sferturile de finală ale competiției vor da piept cu Știința Baia Mare.