Seria neagră continua. Handbalistele Universității Cluj au pierdut și la Cisnădie

Echipa pregătită de Alin Bondar a cedat pe terenul Măgurei, scor 33-22 și au ajuns la șapte înfrângeri consecutive în noul sezon al Ligii Florilor.

Partida de la Cisnădie a început echilibrat, iar ambele echipe au mers cap la cap în startul jocului. Totuși, echilibrul s-a rupt cu 10 minute înainte de finalul reprizei, când gazdele au profitat de ineficiență ofensivă a clujencelor. Astfel, scorul pauzei a fost 16-10. După revenirea de la cabine, jocul s-a desfășurat după același scenariu. Handbalistele Măgurii au ratat rareori, în timp ce “studentele” au avut din nou probleme. La final, gazdele s-au impus cu 33-22 și prelungesc seria neagră a Universității Cluj.

Cea mai bună marcatoare a echipei clujene a fost Patricia Moraru, cu patru reușite. Pentru “studente” urmează un nou duel în deplasare, de data aceasta împotriva Coronei Brașov.