Seria neagră continuă. O nouă înfrângere pentru handbalistele Universității Cluj

“Studentele” au cedat în fața formației CSM Bistrița, scor 27-23 și au ajuns la trei eșecuri consecutive în Liga Florilor.

Partida a început echilibrat, iar, ca de fiecare dată, clujencele au practicat un joc agresiv în defensivă, care a oprit acțiunile gazdelor. Cele două formații au mers cap la cap, în ciuda numelor aflate în echipa bistrițeană, precum vicecampioana mondială Valentina Ardean-Elisei. La pauză, Universitatea conducea cu 12-11.

Startul actului secund s-a desfășurat după aceleași coordonate, echilibru total între cele două formații. Totuși, un parțial de 5-2 reușit de bistrițence la jumătatea reprizei a ajutat la desprinderea elevelor lui Horațiu Pașca. Pe final, “studentele” au ratat multe atacuri, iar scorul final a fost unul mai dur decât a arătat-o jocul, 27-23.

“U” Cluj se află, astfel, la a treia înfrângere consecutivă în Liga Florilor, în tot atâtea jocuri. Următorul meci al elevelor lui Alin Bondar va fi cu Gloria Buzău, pe teren propriu.