Sorana Cîrstea face istorie la Miami Open. Calificare spectaculoasă în optimile de finală

| Foto: profimedia

Jucătoarea română de tenis, Sorana Cîrstea, a obținut o victorie impresionantă duminică la Miami Open, învingând-o pe rusoaica Daria Kasatkina în două seturi consecutive.

Într-un meci care a prezentat o revenire remarcabilă, Sorana Cîrstea a întors rezultatul, câștigând primul set cu 7-5, după ce a fost condusă cu 3-0. A doua parte a jocului a fost dominată de jucătoarea română, care s-a impus fără probleme cu 6-2.

Cu un joc agresiv și o determinare de neclintit, Sorana Cîrstea și-a asigurat locul în optimile de finală ale Miami Open, demonstrându-și calitățile de luptătoare pe terenul de tenis. Meciul a durat o oră și 28 de minute și a fost marcat de lovituri precise și schimburi rapide de mingi.

În următoarea rundă, Sorana Cîrstea se va confrunta cu învingătoarea din partida dintre Danielle Collins din Statele Unite și Elina Avanesyan din Rusia. Cu încrederea sporită după această victorie impresionantă, Sorana este hotărâtă să continue parcursul său în turneu și să-și aducă jocul la un nivel și mai înalt, potrivit observatornews.ro.