Spectacol la Dej. S-au înscris 8 goluri în meciul Unirea - CSA Steaua

| Foto: facebook.com/fcunireadejoficial

Echipa din județul Cluj a fost învinsă de trupa din capitală, scor 6-2, în etapa a 3-a din sezonul regulat al ligii secunde.

Meciul a început cum nu se poate mai rău pentru formația din Dej, iar Chipirliu a deschis scorul din penalty în minutul 7. După o jumătate de oră de joc atacantul a reușit dubla (30), iar scorul pauzei a fost 2-0 pentru steliști.

După jumătatea reprizei secunde, Boiciuc a marcat pentru 3-0 (68) pentru ca Piftor să reducă imediat din diferență (72). După minutul 80 partida a luat foc, iar golurile au început să curgă.

Mai întâi Enceanu l-a învins pe Chindriș (84), dar câteva secunde mai târziu Chira a înscris cu o lovitură de cap (85).

În prelungiri, Adrian Ilie (90+2) și Raicu (90+4) au punctat și ei pentru victoria celor de la CSA Steaua în fața Unirii Dej, scor 6-2.