Sticla Arieșul Turda, lecție de fotbal pentru puștii Universității Cluj

Echipa din Liga 3 a câștigat categoric, scor 7-2, în fața juniorilor clubului clujean, în primul amical al iernii pe propriul teren pentru “studenți”.

Cu antrenorul de la seniori, Adrian Falub, pe margine, partida din Parcul Sportiv Iuliu Hațieganu a început cum nu se poate mai bine pentru juniorii “Șepcilor roșii”. Meșter a deschis scorul încă din minutul cinci, cu un șut la vinclu. Deși “studenții” au controlat jocul, Arieșul a reușit să egaleze prin Florin Dan, în minutul 24. Formația din Turda a trecut în avantaj imediat, prin golul lui David, care a stabilit și scorul pauzei, 2-1.

Repriza secundă a fost una de coșmar pentru puștii Universității Cluj. Imediat după revenirea de la cabine, Arieșul a înscris de două ori, prin Savu și Băețan.În minutele 68 și 70, același Savu și Lemnaru au dus scorul la 6-1. Cu un sfert de oră înainte de final, Varodi a dus scorul la 7-1. În final, Trifan a marcat pentru Universitatea Cluj și a stabilit scorul final, 7-2.