Titlul e din ce în ce mai departe. CFR Cluj a pierdut pe terenul Rapidului

Formația pregătită de Dan Petrescu a fost învinsă în capitală, scor 3-1.

Jocul din Giulești a început furtunos, iar gazdele au deschid rapid scorul. Fostul jucător al campioanei, Alex Ioniță a fost faultat de Braun în careu, iar centralul a dictat penalty.

Un alt fost "feroviar" Dugandzic și-a asumat răspunderea și a marcat din lovitura de pedeapsă (6). Trupa din capitală a continuat să preseze, iar Kait a majorat diferența după aproape un sfert de oră de joc (13).

Răspunsul clujenilor a venit din gheata lui Braun, a cărui centrare a scuturat plasa porții lui Moldovan (15). Chiar dacă CFR Cluj a fost echipa mai activă, tot gazele au marcat prin Dugandzic, care a stabilit scorul pauzei, scor 3-1.

Actul secund le-a aparținut elevilor lui Dan Petrescu, care au încercat să obțină cel puțin un punct, însă în zadar. Acțiunile ofensive ale campioanei nu au fost îndeajuns de consistente, iar defensiva bucureșteană a rezistat fără emoții.

Așadar, CFR Cluj a pierdut cu 3-1 și se află pe locul al treilea în Superligă, la 5 puncte de liderul Farul.