"U" Cluj a răzbunat remiza cu CS Mioveni în amicalul cu Sănătatea. Victorie la scor pentru "studenți"

"Șepcile roșii" au disputat un joc de pregătire contra concitadinei din Liga a 3-a, pe care au învins-o cu 5-1.

După ce ieri au remizat în Superligă cu CS Mioveni, scor 2-2, jucătorii Universității Cluj au avut parte de un joc amical împotriva celor de la Sănătătea. Ioan Ovidiu Sabău a utilizat fotbaliștii ce au evoluat mai puțin la Mediaș, însă "studenții" s-au impus cu 5-1.

Adrian Bălan a fost vedeta jocului, reușind un hat-trick în minutele 20, 43 și 45. Simion a punctat și el în minutul 35 pentru 4-0 la pauză. Trupa din Liga a 3-a a înscris și ea prin Muntean, dar juniorul Rotund și-a trecut numele pe lista marcatorilor în minutul 69 pentru 5-1.