"U" Cluj, învinsă la Mediaș. A treia partidă consecutivă fără gol marcat

Universitatea Cluj a pierdut în deplasare, scor 0-1, partida disputată împotriva Gaz Metan Mediaș.

"U" Cluj a revenit în partea de jos a clasamentului, pe locul 10, la 6 puncte de play-off, fiind la a treia partidă fără gol marcat. "Studenții" au pierdut la Mediaş, scor 0-1, într-un meci dominat din primul până în ultimul minut de gazde.

Golul victoriei medieşene a fost reuşit de Alex Munteanu, în minutul 63. Pe final, gazdele au mai ratat o ocazie, prin Buziuc, la o nouă fază în care fundaşii alb-negri au fost depăşiţi cu mare uşurinţă.

Circa 100 de suporteri ai Universităţii Cluj au făcut deplasarea la Mediaş şi au dominat fondul sonor al unui stadion aproape pustiu. "U" Cluj joacă ultimul meci al anului, pe 5 decembrie, în deplasare cu Şoimii Pâncota.

Gaz Metan: Greab - R. Romeo, O.Abrudan, Elton Dos Santos, Buzean - I. Cristea, Băjenaru - M. Stancu, Al. Munteanu, D. Olaru (R. Ignat 70) - Figliomeni (Vitinho 46 / Buziuc 54). Rezerve: Botoşer - Vişa, Florean, Llullaku, Buziuc. Antrenor: Leo Grozavu

"U" Cluj: Niczuly - Butean, R. Crişan, Cordoş, Hîmpea - Boboc (Dulca 70), Cîndea - Ursu, Calcan (Cosmin Popescu 81), Kovacs - Cocină (Schieb 64). Rezerve: Ţicrea - A. Mutu, Keresztes, N. Janos. Antrenor: Mihai Teja

Cartonaşe galbene: Cordoş, Crişan, Butean, Hâmpea, Kovacs