“U” Cluj nu mai învinge pe nimeni. “Studenții” au încheiat anul cu o nouă remiză

| Foto: Cristian Cosma/fcuniversitateacluj.ro

Trupa pregătită de Adrian Falub a încheiat la egalitate ultimul meci al anului, scor 1-1, împotriva Viitorului Pandurii Târgu Jiu.

Prima repriză a fost una bună pentru “Șpecile roșii”, care au intrat în avantaj la cabine, scor 1-0, după golul înscris de Gavra în minutul 35. Totuși, clujenii au început actul secund cu stângul, iar Buia a restabilit egalitatea, în minutul 52. “Studenții” au rămas în 10 oameni în ultimul sfert de oră, după eliminarea lui Crăciun, însă gazdele au ratat un penalty, iar scorul final a fost 1-1.