”U” Cluj obține trei puncte de ”aur” la Mediaș și ajunge în fruntea clasamentului

Universitatea Cluj este noul lider al Seriei a V-a, din Liga a III-a. Echipa lui Adrian Falub a câștigat cu 3-0 pe terenul lui Gaz Metan Mediaș 2, duminică, în etapa a 11-a de campionat.

Șansa de a deveni lideri, având în vedere că Metalurgistul Cugir a stat în această rundă, i-a ambiționat foarte mult pe elevii lui Adrian Falub. Primul gol a venit de la George Florescu (15). 1-0 pentru ”studenți”. Acesta avea să fie și scorul pauzei.

Dar după reluarea jocului, Răzvan Greu își trece și el numele pe lista marcatorilor (58). 2-0 și "Șepcile roșii" sunt la 30 de minute distanță de locul 1. Pe final, portarul medieșenilor este nevoit să mai scoată o dată mingea din plasă. A înscris Dorin Goga (79). Scor final 3-0 și "U" Cluj urcă în fruntea clasamentului, acumulând 23 puncte.

Gaz Metan Mediaș 2 - Universitatea Cluj 0-3 (0-1)

Au marcat: Florescu (15), Greu (58), Goga (79)

"U" Cluj: Dinu - Takacs, Onicaș, Abrudan, Manu - Florescu, Micaș - Hordouan, Greu, Ursu - Goga (C). Antrenor: Adrian Falub

Rezerve: Albuț, Chiș, Cordoș, Hîmpea, Moldoveanu, Telcean, Lemnaru

Stadion: Municipal, Mediaș