“U” Cluj rămâne la patru puncte de Chindia. Echipa lui Viorel Moldovan a câștigat la Snagov

| Foto: facebook.com/ChindiaTargoviste

Formația dâmbovițeană a reușit să se impună pe terenul Sportului, scor 1-0, după un gol reușit în prelungirile partidei.

Lupta pentru promovare din Liga a 2-a rămâne în continuare încinsă. Primele patru clasate au reușit să își câștige meciurile din runda cu numărul 33, ultima dintre ele fiind Chindia. Echipa din Târgoviște a câștigat greu la Snagov, după ce Liviu Mihai a reușit să marcheze în cel de-al treilea minut de prelungiri al jocului. Astfel, dâmbovițenii au acumulat 73 de puncte și rămân cu patru puncte avans față de Universitatea Cluj.