"U" Cluj s-a calificat în optimile Cupei României după lovituri de la 11 metri

Universitatea Cluj s-a calificat în optimile Cupei României la fotbal, trecând de FC Bihor Oradea cu scorul de 6-5 după lovituri de la 11 metri.

Primul gol a fost marcat de Boutadjine în minutul 57, care a trimis cu latul în poartă de la linia careului mic, în urma unei pase a lui Mengolo. Bihorenii au reuşit să egaleze prin Sorian în minutul 82 printr-o execuţie de excepţie din lovitură liberă.

Meciul a intrat în prelungiri şi a ajuns la lovituri de departajare după ce la sfârşitul celor 90 de minute scorul a fost 1-1.

Din loviturile de la 11 metri au înscris pentru FC Bihor: Lazăr, Lucaci, Letan şi Dobrescu, iar pentru Universitatea: Muşat, Ceppelini, Lungu, Ciupe şi Boutadjine.

A ratat Sorian de la FC Bihor.

FC Bihor: Bordea - Mihuţ, Pascariu, Fl. Lazăr (cpt.), Letan - Străuţ, M. Stancu - Sorian, Steroni, Fl. Pop - R. Lucaks;
Rezerve: Sălăjan - Dobrescu, Cuc, Luduşan, Ţoca, Lupu, A. Haş;
Antrenor: Alexandru Pelici;

”U” Cluj: Panagopoulos - Ciupe, Neag, E. Ninu, Muşat - Bucşa (cpt.), Lungu - Stojanovic, Achim, Paulinho - Boutadjine;
Rezerve: Niculescu - Skvorc, Cristocea, R. Costin, Ceppelini, Kovacs, Mengolo;
Antrenor: George Ogăraru.