“U” Cluj și-a stabilit programul de pregătire. Amicale tari pentru “studente”, înainte de Crăciun

Echipa clujeană va avea parte de adversari puternici în pauza competițională din Liga Florilor.

După un început dezastruos de campionat, clujencele s-au redresat în ultimele etape, au reușit două victorii și încearcă o salvare miraculoasă de la retrogradare. În pauza competițională, elevele lui Alin Bondar vor avea parte de adversari de top din Liga Florilor.

Primele meciuri vor fi la Baia Mare, împotriva echipei Minaur, iar apoi, clujencele se întorc acasă pentru duelul cu Măgura Cisnădie. Înainte de Crăciun, “studentele” vor evolua la Zalău, împotriva formației locale, dar și a celor de la SCM Craiova și CSM Slatina. Ultimele pregătiri vor fi făcute cu puțin timp înainte de noul an, cu un turneu amical în Sala Sporturilor “Horia Demian”, competiție la care vor participa HC Zalău, Minaur Baia Mare și CS Gloria Bistrița.

Programul complet al handbalistelor Universității Cluj:

7-8 decembrie – Minaur Baia Mare - ”U” Cluj (ambele partide se vor disputa la Baia Mare)

13 decembrie”U” Cluj - Măgura Cisnădie (Sala Sporturilor „Horia Demian”)

21-22 decembrie – Turneu la Zalău, alături de SCM Craiova, CSM Slatina, HC Zalău

27-28 decembrie – Cupa Memorială „Tiberiu Rusu” (Sala Sporturilor „Horia Demian”) – Echipe participante: HC Zalău, Minaur Baia Mare, Gloria Bistrița, ”U” Cluj