"U" Cluj, un nou succes în amicale. Scor de tenis pentru "studenți" în jocul cu SCM Zalău

Formația pregătită de Adrian Falub a reușit o nouă victorie în meciurile amicale, scor 6-2, în compania celor de la SCM Zalău.

"Șepcile roșii" au înregistrat un nou succes în amicale și au făcut scor cu SCM Zalău. Echipa clujeană a ratat primele ocazii, prin Novac și Inacio. În cele din urmă, "studenții" au deschis scorul în minutul 33, prin Ștefănescu. Câteva minute mai târziu, Horj a reușit să majoreze diferența, însă scorul pauzei a fost 2-1, după ce oaspeții au redus din diferență.

Imediat după reluare SCM Zalău a restabilit egalitatea, însă echilibrul a durat doar până la finalul primei ore de joc. Pop i-a readus pe clujeni în avantaj, după o centrare a lui Neciu. Până la final, Horj a reușit dubla, iar noua achiziție, Idan Golan a marcat și el de două ori și a stabilit scorul final, 6-2.