”U” Jolidon, învinsă de Viborg în meciul decisiv pentru calificarea în grupele Ligii Campionilor

”U” Jolidon Cluj a fost învinsă sever de daneze, după o primă repriză echilibrată.

Handbalistele de la ”U” Jolidon au cedat duminică seara, în Danemarca, în fața echipei Viborg, la care joacă extrema Cristina Vărzaru. Clujencele au pierdut cu 21-37, după ce la pauză diferența a fost de numai 3 goluri, 14-17.

Viborg se califică astfel în grupele Ligii Campionilor.

”Am făcut o primă repriză foarte bună și am fost mândră de jucătoarele noastre. În partea a doua, danezele ne-au predat o lecție de handbal. Când nu a mai existat nicio șansă, am rulat și noi tot lotul incluaiv junioarele”, a mărturisit directorul executiv Olga Stanciu, aflată cu echipa în Danemarca.

Sâmbătă, în prmul meci al turnelui, clujencele au învins surprinzător campioana Serbiei, NK Zajecar, scor 33-32.