"U" Jolidon - Oldenburg 28-30. Adio, Cupa EHF (GALERIE FOTO)

"U" Jolidon a fost învinsă în această seară de formaţia germană VfL Oldenburg, în partida revanşă din turul al treilea al Cupei EHF.
Handbalistele de la "U" Jolidon au pierdut şi manşa secundă din turul III al Cupei EHF, cu VfL Oldenburg. De data aceasta a fost 28-30 (14-15), după ce în tur fusese 30-37.

Marcatoare: Ani-Senocico 7, Barsan 6, Tivadar şi Paraschiv 4, Vintila, Dinca şi Oltean două, Tudorache 1, pentru gazde, Van Den Heiden 8, Geschke şi Neuendorf 4, Birke 3, Kethorn, Arbing şi Schirmer două, Jakubisova, Badenhop şi Wenzl, câte unul, pentru oaspete.

Vezi comentariul meciului:

Florina Chintoan inscrie primele doua goluri ale meciului, 2-0.

Nemtoaicele reduc din diferenta de la 7 metri

2-3. Un gol de la 9 metri si o gafa la pasare intorc rezultatul.

Scorul devine chiar 2-4, dupa ce Oldenburg speculeaza un atac irosit al Clujului

3-4. Reusim in sfarsit un gol, iar apoi oaspetele gafeaza

minutul 8: sut ratat Vintila, nemtoaicele contraataca si puncteaza. Vine si golul de 3-6, dupa care antrenorul Covaciu cere time out

Bara Paraschiv, apoi tot ea inscrie

Minutul 12: este 4-6, avem 7 metri, Tivadar rateaza. Mai primim una, dupa un fault asupra Simonei Vintila

Transforma Senocico, dar pe contraatac Oldenburg inscrie: 5-7

Minutul 14: 5-8, Oldenburg are mingea.

Minutul 15: gluma se ingroasa. Este 5-10, dupa o faza hilara, in care mingea s-a incapatanat sa ramana la nemtoaice

6-10, inscrie Tudorache

Minutul 20: doua goluri ale Magdalenei Paraschiv fac 9-10

Echiapa germana reactioneaza, 9-11

Minutul 27: egalam la 13, dupa ce am avut egalitate si la 12. Senocico transforma un 7m

La pauza, nemtoaicele au un gol avans, 14-15

Lucrurile merg destul de prost. In minutul 43, echipa clujeana este condusa cu 19-22.

Nemtoaiacele surprind mereu apararea clujeana, prin atacuri rapide

Minutul 46: 19-24. La scorul acesta, sansele se comprima serios, pana la disparitie, din pacate

Final de meci, clujencele pierd cu 28-30, dupa un meci in care nu au condus decat in primele minute de joc.

Clujencele primesc aplauze, in ciuda infrangerii.