"U" - Pandurii 1-1. Un punct și doi eroi: Huţan şi Boştină. VEZI REZUMATUL VIDEO

Claudiu Niculescu a debutat astăzi ca antrenor principal, în partida cu Pandurii. Huțan a scos un penalty, Boștină a înscris golul clujean, după o acțiune personală.
"U", cu Niculescu pe banca tehnică, în premieră, a remizat sâmbătă cu Pandurii Târgu Jiu, o formaţie în mare progres, de la venirea ca antrenor a lui Petre Grigoraş.

”U” - Pandurii 1-1

Marcator: Boștină 68 - Stromajer 7

”U”: Huţan – Ungurușan, Szilagyi, Cvirik, Izvoranu – Delgado (66 Buhuș), Reinaldo, V. Gheorghe (46 Acosta), Boştină – Piţ (86 Voican), Lemnaru. Antrenor: Claudiu Niculescu.

Pandurii: Mingote - Matei, Chiricheș, Maksumic (72 Menassel), Grecu - Băcilă (90+2 Cardoso), Pintilii, Vranjes (72 Nistor), Voiculeț - Stromajer, Orac. Antrenor: Petre Grigoraș.

Arbitru: Kovacs Istvan (Carei)

Vezi comentariul partidei, invers cronologic, și fazele VIDEO:

Final de meci. Niculescu a debutat pe banca lui ”U” cu un egal. A fost un meci în care oaspeții au avut inițiativa mai mult. Din păcate, ”U” nu a meritat să câștige.

Pandurii fac ultima schimbare, intră Cardoso.

Trei minute de prelungire.

Minutul 89: centrare Boștină, Mingote respinge în corner. Tot Boștină execută, dar fără rezultat.

Minutul 86: ultima schimbare la ”U” , intră Voican, iese Piț.

”U” nu contează în atac în aceste momente.

Minutul 81: ocazie mare a oaspeților, Buhuș se repliază și respinge în corner

Minutul 77: HUȚAN apără penalty-ul lui Voiculeț!!! Al doilea penalty parat în două etape consecutive pentru Sebastian Huțan.

Minutul 77: Băcilă îl depășește pe Izvoranu, iar clujeanul faultează, consideră arbitrul: penalty! Nu pare a fi fault, dar cert este că Izvoranu este lent, ușor de depășit de jucători rapizi, precum Băcilă

Minutul 75: Pandurii are o lovitură liberă din lateral, după un fault al lui Buhuș, fără rezultat

Minutul 75: șut Voiculeț, prinde Huțan

Minutul 72: ies Vranjes și Maksumic, intră Nisor și Nasser Manessel

Minutul 70: șut peste poartă a lui Vranjes, din lovitură liberă de la 28 de metri

Minutul 69: cartonaș galben Cvirik

GOOOOOL ”U”! 1-1!
Minutul 68: BOȘTINĂ pătrunde în careu și trimite balonul, cu dreptul, pe lângă portarul Mingote

Minutul 66: Buhuș intră în locul lui Delgado. Niculescu l-a urcat pe Ungurușan mijlocaș dreapta

Minutul 63: cartonaș galben Reinaldo, la o fază în care Lemnaru s-a băgat să arunce de la margine și i-a pus pe oaspeți pe contraatac

Minutul 62: Lemnaru scapă singur cu portarul, dar este semnalizat ofsaid

Minutul 58: cartonaș galben Delgado

Minutul 56: Piț pătrunde pe dreapta, dar nu reușește să centreze

Minutul 54: ocazie pentru Delgado, cei de la Pandurii resping din fața porții

Minutul 52: Stromajer dă din nou cu capul în minge în careul clujean, dar mingea trece peste poartă. Ocazie mare pentru Pandurii.

A început repriza a doua. La ”U” a intrat Acosta, a ieșit V. Gheorghe.

Este pauză, ”U” trebuie să se întoarcă mai decisă de la vestiare.

Finalul de repriză, ca și startul, aparține oaspeților, care puteau marca fără probleme al doilea gol.

Minutul 45: cap Stromajer peste poartă, din careul mic

Minutul 44: Băcilă driblează doi jucători de la ”U” și trage în bară!!!

Minutul 44: corner Pandurii, la care Vranjes reia cu capul pe lângă poartă

Minutul 43: în urma loviturii, Szilagyi a reluat spre poartă, însă în Delgado

Minutul 42: lovitură liberă periculoasă pentru ”U”, de la 25 de metri lateral stânga, după un fault la care Voiculeț a primit și cartonaș galben.

Minutul 35: Boștină centrează în careu, dar Mingote iese și reține.

”U” și-a mai revenit, joacă mai ofensiv.

Minutul 31: ocazie mare pentru ”U”. Piț șutează din voleu, de la aproximativ 15 metri, dar Mingote respinge

Minutul 29: lovitură liberă de la 28 de metri, Delgado șutează, mingea este deviată și ajunge la Reinaldo, care nu îl poate învinge, cu capul, pe Mingote

Minutul 24: Delgado face fault în atac, în duel cu Grecu

Minutul 23: Dublă ocazie a celor de la Pandurii: șut de la 25 de metri Voculeț, respins greu de Huțan, apoi Stromajer vine și șutează peste poartă

Oaspeții au mai mult inițiativa. ”U” trece rar mijlocul terenului și nu a avut decât o ocazie de gol

Minutul 14: centrare Delgado, Piț reia cu capul și faultează în atac

GOL PANDURII! 0-1!
Minutul 7: Sisi face marcaj larg la STROMAJER, care a preluat și a șutat în vinclu, din careu

Minutul 4: Lemnaru șutează de la limita careului mare, singur cu portarul, dar mingea ajunge în brațele lui Mingote