Uluitor: CFR pierde cu 3-2 după ce a marcat de patru ori! REZUMATUL VIDEO

Două goluri și două autogoluri, aceasta e recolta ceferiștilor pe Allianz Arena.
CFR Cluj a cedat cu 2-3 partida cu Bayern Munchen, de pe Allianz Arena, după un joc în care a marcat două autogoluri. Cadu şi Panin (30, 37) au înscris în proprie poartă, după ce primul a deschis scorul în minutul 28. Traore a trimis în bară în prelungirile primei reprize, iar Gomez a făcut 3-1 după pauză (77). Culio a reaprins speranţele clujenilor, punctând pe final, dar "feroviarii" au terminat meciul în genunchi.

BAYERN - CFR CLUJ 3-2

Au marcat: Cadu (ag, 30), Panin (ag, 37), Gomez (77) / Cadu (28), Culio (86)

Bayern: Butt - Lahm, Timoşciuk, Badstuber, Pranjic - Ottl, Schweinsteiger (80 Braafheid), Altintop, Muller, Kroos - Mario Gomez.
Antrenor: Louis Van Gaal.

CFR: Stăncioiu - Panin, Piccolo, Cadu, Rada - E. Dică, Kivuvu, Bastos (56 Hora), Culio - De Zerbi, Traore (76 Bjelanovic). Antrenor: Sorin Cârţu.

Arbitru: Martin Atkinson
Asistenţi: Michael Mullarkey, Peter Kircup (toţi din Anglia)

Cartonaşe galbene: E. Dică (17), Panin (24) / Schweinsteiger (69), Pranjic (83)

Vezi comentariul meciului, fază cu fază:

Scor final, AS Roma - FC Basel 1-3, în cealaltă partidă a grupei E.

Min 90+3 Final de meci.

Min 90+1 CFR-ul forţează egalarea pe finalul meciului.

Min 90. Se indică trei minute de prelungire.

Min 86. GOOOOOOOOL CFR! 3-2! Culio reduce din handicap cu o execuţie din careul mic.

Min 83. Pranjic, avertizat.

Min 80. Schimbare la bavarezi. Schweinsteiger îi lasă locul lui Braafheid.

Min 77. GOL Bayern! 3-1! Tage Kroos, Stăncioiu respinge in-extremis, iar Gomez, sosit din spate, înscrie.

Min 76. Bjelanovic îl înlocuieşte pe Traore.

Min 71. Trasorul lui Hora este respins în corner. Lovitura de colţ rămâne fără rezultat.

Min 69. Schweinsteiger, avertizat.

Min 67. Şutul lui Altintop, în blocaj.

Min 61. Şansă bună pentru Bayern! Şutul lui Badstuber din lovitură liberă este respins de Stăncioiu. Bavarezii domină jocul în acest moment.

Min 56. O primă modificare la CFR. Iese Bastos, intră Hora.

Min 55. Şut Kroos în plasa laterală.

Min 54. Altintop pătrunde în careu, iar centrarea sa este respinsă în corner de Panin.

Min 53. Şutul lui Muller trece peste buturile lui Stăncioiu.

Min 49. Angajare pentru Culio, iese Butt şi reţine.

S-a reluat meciul!

La pauză, în celălalt meci al grupei E, AS Roma - FC Basel 1-2. Inkoom a marcat pentru elveţieni în minutul 44.

Finalul primei reprize.

Min 45+1 Ocazie rarisimă pentru CFR!!! Traore scapă singur cu Butt, dar şutul său loveşte stâlpul din stânga porţii lui Butt.

Min 45. Se indică un minut de prelungire.

Min 43. Piccolo respinge o centrare de pe partea dreaptă.

Min 37. GOL Bayern! 2-1! Al doilea autogol marcat de CFR. După un corner de pe partea dreaptă, Panin nu se înţelege cu Stăncioiu, iar primul introduce balonul în proprie poartă.

Min 36. Şutul lui Altintop loveşte plasa laterală.

AS Roma - FC Basel 1-1. Egalează Borriello în minutul 21.

Min 31. Galben Schweisteiger.

Min 30. GOL Bayern! 1-1! Kroos centrează, iar Cadu deviază în proprie poartă.

Min 28. Suporterii "feroviari" prezenţi la Munchen domină fondul sonor pe Allianz Arena!

Min 27. GOOOOOOOOOOL CFR! 0-1! În urma unei lovituri libere magistral executată de acelaşi De Zerbi, Cadu se înalţă şi reia cu capul în plasă!

Min 25. CFR-ul scapă cu bine după dou cornere consecutive ale bavarezilor.

Min 24. Cartonaş galben văzut de Panin.

Min 20. Ocazie mare pentru CFR! De Zerbi centrează perfect pentru Piccolo, care reia peste poartă din careul mic!

Min 19. Lovitură liberă pentru bavarezi. Execută Badstuber, fără probleme pentru Stăncioiu.

Min 17. E Dică este avertizat după un fault la Schweinsteiger.

În cealaltă partidă a grupei E, AS Roma - FC Basel 0-1. Pentru elveţieni a deschis scorul Frei, în minutul 12.

Min 13. Traore îl depăşeşte pe Timoşciuk, centrează în careu, reţine Butt.

Min 11. Lovitură liberă pentru bavarezi (25 m). Kroos trimite în zid, iar defensiva clujeană îndepărtează pericolul.

Min 8. Joc prudent al celor două formaţii în acest debut de meci.

Min 3. Muller îl angajează pe Gomez, respinge Rada.

Min 2. Traore, surprins în offside.

Min 1. A început meciul! Prima minge a partidei a aparţinut CFR-ului. Clujenii joacă într-un inedit echipament de culoare bleu.