Unirea Dej învinge dramatic Unirea Constanța și trece pe primul loc în Liga a 2-a

| Foto: facebook.com/fcunireadejoficial

Formația condusă de Dragoș Militaru a înscris de două ori în minutele de final ale partidei și a urcat pe prima poziție în clasamentul ligii secunde.

Deși diferența dintre cele două echipe era mare la începutul partidei, Unirea Dej a avut serios de muncit contra Unirii Constanța. La pauză, scorul a fost 0-0, însă repriza secundă a fost cu adevărat dramatică.

Mai întâi, Alex Pop a ratat un penalty (72), pentru ca oaspeții să deschidă scorul cu un șut de la mare distanță, trimis de Pandele (84).

Minutul 90 a adus golul egalizator marcat de Florin Blaj, iar Angelo Cocian a fost cel care a adus victoria, în cel de-al treilea minut de prelungiri.

Astfel, în urma succesului cu 3-1, Unirea Dej a acumulat 12 puncte în primele 5 etape și ocupă prima poziție în clasamentul Ligii a 2-a.