Universitatea Cluj a făcut spectacol în cel de-al doilea amical din Antalya

Echipa pregătită de Ioan Ovidiu Sabău a obținut un succes categoric cu Debrecen, scor 4-0.

Deși nu s-au putut baza pe Dragoș Tescan, Ioan Filip și Albert Hofman, care au acuzat probleme medicale, cel de-al doilea joc de pregătire al cantonamentului din Turcia s-a încheiat cu un succes pentru "studenți".

Universitatea Cluj a făcut o primă repriză excelentă cu Debrecen, iar după 45 de minute conducea cu 3-0. Lorand Fulop a fost cel care a deschis scorul, Andrei Miron a majorat diferența, iar Mamadou Thiam a stabilit scorul primei reprize.

La pauză, tehnicianul "Șepcilor roșii" a schimbat în totalitate echipă și l-a testat și pe atacantul israelian Abdallah Hleihil, în vârstă de 21 de ani. În actul secund, Universitatea Cluj a mai puncat o singură dată, prin Haită. Așadar, "studenții" s-au impus cu 4-0 în fața celor de la Debrecen.

Echipa de start:

Iliev - Miron, Ispas, Fl. Ilie - Vlădoiu, Remacle, Bic, Briceag - Fulop, Stoica, Thiam

Au evoluat în repriza secundă:

Gorcea, Oancea, Nowak, Pițian, Horșia, Pires, Simion, Chipciu, Haită, Bălan, Hleihil (atacant israelian aflat în probe)