Universitatea Cluj a remizat cu Zilina în cantonamentul din Austria

Trupa lui Toni Petrea a încheiat la egaliate jocul împotriva formației din Slovacia, scor 1-1.

Pentultimul amical din cantonamentul austriac i-a pus față în față pe "studenți" cu fostă participantă în grupele UEFA Champions League. Spre deosebire de celelalte meciuri de pregătire disputate recent, jocul Universității Cluj nu a fost la fel de concrect în amicalul cu Zilina.

Pasele nu au mers prea bine, iar acțiunile ofensive și fazele periculoase au lipsit. Nici adversarii nu au fost mai inspirați, astfel scorul pauzei a fost 0-0.

Repriza secundă a început cum nu se poate mai prost pentru "studenți", care au încasat un gol la cinci minute de la reluare (50). Elevii lui Toni Petrea și-au revenit rapid in șoc și au dat lovitura pe contraatac. După un balon recuperat la mijloc, Hofman a fost lasant în adâncime și a înscris din marginea careului (61).

Universitatea Cluj a continuat să căute și cel de-al doilea gol, însă în zadar. Pe final, spiritele s-au încins, însă tabela a rămas neschimbată, iar "Șepcile roșii" au încheiat la egalitate amicalul cu Zilina, scor 1-1.