Universitatea Cluj, debut cu dreptul în cantonamentul din Cipru

| Foto: facebook.com/FCUCluj

Formația clujeană a trecut de vicecampioana Letoniei, FK RFS, scor 4-2, în primul amical al stagiului de pregătire din Cipru.

Prima parte a jocului a fost una dominată de “studenți” în totalitate. Elevii lui Adrian Falub au intrat la cabine, scor 2-0, grație unei duble reușite de Goga. Imediat după revenirea de la cabine, Coman a majorat diferența, însă și oaspeții au reușit să înscrie, iar în minutul 57 scorul era 3-1. Minutul 70 a adus un nou gol al letonilor, care s-au apropiat la o singură lungime. Totuși, Alex Pop a înscris în ultimele minute și a stabilit scorul final, 4-2.

Echipa de start:

Dur-Bozoancă – Inacio, Telcean, Mureșan, Neciu – Barbu, Dican – Penescu, Goga, Pop – Gavra. Au mai evoluat: Gorcea, Crăciun, Takacs, Taub, Mihalcea, Văsălie, Pîrvulescu, Coman, Pașcalău

Următorul amical al Universității Cluj va fi împotriva celor de la Ararat Armenia. Partida e programată duminică, 2 februarie, de la ora 11:30.