Universitatea Cluj, învinsă în cel de-al doilea joc de pregătire ale iernii

Formația pregătită de Ioan Ovidiu Sabău a pierdut în fața albanezilor de la Partizani, scor 3-1.

"Studenții" au dominat începutul jocului, însă prima șansă de a marca a venit abia la jumătatea reprizei, când Bic putea profita de o greșeală a defensivei adverse, însă nu a reușit să înscrie. Cu toate acestea, s-a revanșat câteva minute mai târziu, când a speculat o altă eroare și i-a pasat lui Popa care a înscris. Astfel, Univeristatea Cluj conducea la pauză, scor 1-0.

Actul secund a început cum nu se poate mai slab pentru clujeni. O serie de greșeli s-a încheiat cu un fault al lui Gorcea în careu, iar albanezii au egalat din penalty. Balanța s-a înclinat apoi în favoarea celor de la Partizani, care au mai punctat de două ori, întâi în urma unui corner și mai apoi cu un șut de la distanță. Așadar, "studenții" au fost învinși cu 3-1 de campioana Albaniei.