Universitatea Cluj pierde împotriva campioanei Poloniei în ultimul amical din Austria

| Foto: FC Universitatea Cluj

Echipa condusă de pe bancă de Toni Petrea a pierdut în fața celor de la Rakow, scor 2-1.

Campioana Poloniei a început excelent partida, iar internaționalul român Deian Sorescu a deschis scorul încă din minutul 7. "Studenții" au revenit în joc prin Ianis Stoica, cel care a egalat (34), iar mai apoi a trimis în bară. Totuși, Piasecki a punctat în minutul 41, iar Rakow conducea la pauză, scor 2-1.

Situația nu s-a mai schimbat până la final, iar scorul a rămas cel înregistrat la finalul primei părți. Așadar, Universitatea Cluj încheie cantonamentul din Austria cu un eșec în fața campioanei Poloniei.

"Studenții" vor reveni în țară și se vor pregăti în continuare înaintea debutului noului sezon din Superligă. Prima rundă îi va pune față în față pe clujeni cu Petrolul Ploiești, în 16 iulie, de la 18:30.