Victorie categorică pentru “U” Cluj în amicalul cu CSC Șelimbăr

După eșecul usturător în fața Unirii Dej, “studenții” s-au răzbunat pe nou-promovata în Liga a 2-a.

Într-un joc de pregătire disputat în localitatea Sântimbru, din județul Alba, Universitatea Cluj a învins la scor CSM Șelimbăr. Noua achiziție Valentin Alexandru a deschis scorul în minutul 26, în timp ce un alt jucător sosit în vară, Andrei Blejdea a reușit o dublă până la pauză.

Erik Lincar a schimbat liniile în actul secund, însă “Șepcile roșii” au reușit să mai înscrie. Tânărul Hofman a finalizat o acțiune personală în partea a doua a jocului și a stabilit scorul final al partidei, 4-0 pentru Universitatea Cluj.

Echipa din prima repriză: Gorcea – Gîț, Gugu, Vomir, Mitrea – Balgiu, Ribeiro – Moraru, Blejdea, Haită – V. Alexandru

Echipa din repriza secundă: Micle – Gîț, Vomir, Răuță, Rus – Novac, Dican, Văsălie – Pîrvulescu, Hofman, Voinea