Victorie la scor pentru "U" Cluj în ultimul amical al verii

Formația pregătită de Erik Lincar s-a impus în fața divizionarei secunde Minaur Baia Mare, scor 4-1.

Oaspeții au deschis scorul în jocul disputat în Parcul "Iuliu Hațieganu", însă până la pauză Chipciu și Bălan i-au adus pe "studenți" în avantaj, scorul pauzei fiind 2-1 pentru Universitatea Cluj.

Erik Lincar a introdus forțe proaspete în startul actului secund, însă tot Chipciu a fost cel care s-a remarcat. Mijlocașul a înscris din lovitură liberă și a majorat diferența.

Până la final, un alt nou-venit, Pițian, și-a trecut și el în cont primul gol pentru "U" Cluj. Astfel, "Șepcile roșii" au câștigat ultimul amical al verii, scor 4-1.

Echipa de start: Gorcea - Romeo, Ispas, Ilie, Briceag - Romario, Filip - Remacle, Tescan, Chipciu - Bălan. Au mai evoluat: Baravykas, Bic, Ely Fernandes