Victorie pentru Universitatea Cluj împotriva unei echipe din Liga a 3-a

"Studenții" au disputat un joc amical în compania celor de la Minaur Baia Mare.

Jucătorii care nu au evoluat deloc sau au prins doar câteva minute în duelul dintre Universitatea Cluj și FCSB au avut ocazia de a evolua în partida dintre "Șepcile roșii" și Minaur Baia Mare, câșigat de trupa lui Ioan Ovidiu Sabău cu 2-0.

Cele două goluri ale echipei clujene au fost marcate de doi fotbaliști care îndeplinesc regula U21, Filip Ilie, în minutul 15, și Ștefan Pănoiu, în minutul 69.

Pe lângă jucătorii din lotul de seniori, Ioan Ovidiu Sabău a trimis pe teren și mai mulți juniori care se antrenează alături de echipa mare.