Victorie pentru Universitatea Cluj în amicalul cu CSM Reșița

Trupa din Superligă a învins formația din Liga a 2-a, scor 2-1, într-un joc disputat la Alba Iulia.

După ce în urmă cu o lună "studenții" au fost învinși de echipa din eșalonul secund, elevii lui Ioan Ovidiu Sabău și-au luat revanșa.

Pentru partida de pregătire, antrenorul a mizat pe jucătorii care au evoluat mai puțin în ultima perioadă, însă chiar și asa Universitatea s-a impus.

Primul gol al partidei a fost înscris de Ianis Stoica în minutul 13, iar până la pauză, Alexandru Cîmpanu (32) a dublat avantajul echipei clujene.

În actul secund a venit rândul celor de la CSM Reșița să marcheze, însă la final "studenții" au fost învingători.