Viitorul sportului clujean sună bine. O micuță scrimeră a câștigat titlul național la floretă

| Foto: frscrima.ro

Catrinel Dubău, legitimată la clubul ACS Atlas Invictus a cucerit titlul național la floretă, categoria U9.

A fost un concurs scurt, dar foarte intens cel rezervat fetițelor floretiste de la categoria U9. Câștigătoare a fost Catrinel Dubău, de la ACS Atlas Invictus, care a învins-o în finală pe brașoveanca Sara Matei, cu 8-3.

Medaliile de bronz au ajuns la două componente ale clubului CS Chimia Rm Vâlcea, Sofia Văduva și Nicole Popescu.

Rezultatele complete ale tabloului principal:

Sferturi de finală:

Sofia Văduva (CS Chimia Rm Vâlcea) – Amelia Vînătoru (ACS Spadasinii Argeșeni) 8-7