Winners Open 2021. Ana Bogdan și Jaqueline Cristian s-au calificat fără emoții în turul al doilea

| Foto: prosport.ro

Mai mult, Alexandra Eala, beneficiară a unui wild-card, a reușit să o învingă pe Paula Ormaechea, jucătoare sosită din calificări.

Cea de-a treia zi a competiție a adus alte două victorii ale jucătoarelor din România. Mai întâi, Ana Bogdan a trecut de Panna Udvardy, scor 6-2, 6-4, într-o oră și 12 minute.

Într-un alt duel, România vs. Ungaria, Jaqueline Cristian a învins-o pe Reka-Luca Jani, scor 6-1, 6-2, într-o oră și 3 minute.

Filipineza care a beneficiat de un wild-card, Alexandra Eala, a câștigat partida din primul tur împotriva jucătoarei din Argentina, Paula Ormaechea, scor 7-5, 6-2.

De la această oră, la Winners Open 2021 se dispută duelul Jana Fett – Seone Mendez, dar și meciurile de dublu dintre perechile Kumova/Rosolska - Panova/Wachaczyk și Grammatikopoulou/Zimmermann - Bondar/Uikeri.