Un medic rezident în anul V de la Spitalul Clinic de Urgență Floreasca din București a fost găsit fără viață sâmbătă după-amiază, în toaleta unității sanitare.
Pensionarii din străinătate trebuie să trimită certificatul de viață. Următorul termen se apropie.
Un medic rezident din Turda, care profesează în Cluj-Napoca, a fost arestat preventiv, fiind acuzat de ultraj contra bunelor moravuri și agresiune sexuală. Victima acestuia este un băiat de 12 ani.