A fost finalizat raportul preliminar al necropsiei efectuate în cazul medicului rezident de 32 de ani găsit mort în timpul gărzii la Spitalul Floreasca din Capitală.
Medicul rezident găsit mort în timpul gărzii la Spitalul Floreasca era considerat un bun profesionist și se pregătea pentru un nou început în carieră, la un alt spital imediat după examenul de specialitate.