Elevul anului la Cluj, premiat de NTT DATA Romania

Gala de excelență „10 pentru Cluj”, organizată de primărie, recompensează performanțele deosebite obținute de preșcolarii și elevii clujeni. Evenimentul de anul acesta a fost susţinut de NTT DATA Romania.

"Susţinem Gala de Excelenţă Zece Pentru Cluj, ajunsă la cea de-a XI-a ediţie, un eveniment de excepţie dedicat preşcolarilor şi elevilor clujeni cu performanţe deosebite obţinute în anul scolar 2018-2019. Avem onoarea să oferim premiul pentru categoria Elevul Anului, acordat lui Coroian Vlad Bogdan, de la Colegiul Naţional Emil Racoviţă", transmit reprezentanţii NTT DATA Romania.

Gala de excelenţă „10 pentru Cluj” este un eveniment cultural-artistic şi educativ, dedicat tinerei generaţii. În cadrul ei, sunt recompensaţi, cu premii şi diplome, cei mai merituoşi tineri clujeni, cu vârsta între 3 - 18 ani, care au obţinut rezultate deosebite în diverse domenii de activitate.

Premiile au fost acordate de către Primăria şi Consiliul local al municipiului Cluj-Napoca, cu sprijinul mediului de afaceri clujean şi al instituţiilor locale, în cadrul unui eveniment festiv care a avut loc joi, 12 decembrie 2019.

„Dragi elevi, stimați profesori și părinți, vă felicit pentru efortul depus pentru a obține aceste rezultate excepționale, vă mulțumesc pentru exemplul pe care îl oferiți tuturor și vă urez succes în continuare! Vă asigur că Primăria Municipiului Cluj-Napoca va continua să susțină performanța – în orice formă a ei – și să investească în educația copiilor și a tinerilor. Pentru Primăria și Consiliul Local Cluj-Napoca, investițiile în educație, în școli, sprijinul pentru elevi și părinți continuă să fie priorități-cheie. Astfel, la Cluj-Napoca, 20% din impozitele și taxele locale sunt reinvestite în educație: infrastructură educațională, burse școlare, transport gratuit, echipamente educaționale moderne sau autobuze școlare pentru transportul elevilor”, a declarat primarul Emil Boc.

Lista premianților Galei „Zece pentru Cluj” 2019 – ediția a XI-a:

Prichindeii Cetății:

Urian Irina Andreea, de la Grădinița „Licurici”
Lăscăian Elena-Maria, de la Grădinița „Lizuca”
Mureșan Carina-Maria, de la Grădinița „Lizuca”
Kiss Andrea Julia, de la Grădinița „Așchiuță”
Kiss Tibor Domokos, de la Grădinița „Așchiuță”
Szalma Dora Tamara, de la Grădinița „Așchiuță”
Kiss Izabela Renata, de la Grădinița „Așchiuță”
Gabos Kriszta-Andreea, de la Grădinița „Așchiuță”
Szalma Maja Petra, de la Grădinița „Așchiuță”
Karczag Ștefania, de la Grădinița „Așchiuță”
Kiss Robert-Csaba, de la Grădinița „Așchiuță”
Tamas Istvan Attila, de la Grădinița „Așchiuță”
Marian Ianis Sebastian, de la Grădinița „Așchiuță”

Elevul Anului 2019:
Coroian Vlad-Bogdan, de la Colegiul Naţional „Emil Racoviţă”

Profesorul Anului 2019:
profesorului Cesa-Goje Petru-Dacian, de la Colegiul de Muzică „Sigismund Toduţă”

Ambasador pentru Cluj:
Caravaţeanu Radu Matei, de la Școala Gimnazială „Octavian Goga” (ciclul primar)
Chelban Daria Alexia, de la Școala Gimnazială „Emil Isac” (ciclul gimnazial)
Dragoș-Roman Cristiana, de la Colegiul de Muzică „Sigismund Toduţă” (ciclul liceal)

Social:
Grupului de elevi „A.S.I.I.”, de la Școala Gimnazială „Horea” (ciclul primar)
Biro Șerban Vasile, de la Şcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu” (ciclul gimnazial)
Grupului Elevilor din proiectul „Dăruiește Bucurie!”, de la Colegiul de Servicii în Turism „Napoca” (ciclul liceal)

Arte ansambluri:
Grupului „Floare De Colț”, de la Școala Gimnazială „Liviu Rebreanu” (ciclul primar)
Grupului Folcloric „Ciuleandra”, de la Colegiul Național „George Barițiu” (ciclul gimnazial)
Trupei de teatru în limba engleză „The Pixies”, de la Colegiul Național „Gheorghe Şincai” (ciclul liceal)

Arte individual:
Ghip Maria Ionela, de la Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” (ciclul primar)
Mărginean Sara-Ioana, de la Liceul de Coregrafie „Octavian Stroia” (ciclul gimnazial)
Szigeti Romeo-Viktor, de la Liceul de Coregrafie şi Artă Dramatică „Octavian Stroia” (ciclul liceal)

Sport de echipă:
Echipei De Fotbal Fete, de la Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu” (ciclul primar)
Trupei De Majorete „Magic”, de la Școala Gimnazială „Liviu Rebreanu”(ciclul gimnazial)

Sport individual:
Iernuțan Maximillian, de la Colegiul Național „George Coșbuc” (ciclul primar)
Harabagiu Daria, de la Liceul Teoretic „Onisifor Ghibu” (ciclul gimnazial)
Murar Andreea-Cristina, de la Liceul cu Program Sportiv Cluj-Napoca (ciclul liceal)

Științe:
Sandea Iancu Ioan, de la Colegiul Național „Emil Racoviță” (ciclul primar)
Bindea-Mihaiu Matei Virgil, de la Școala Gimnazială „Ioan Bob” (ciclul gimnazial)
Fărcaș Ilinca-Maria, de la Colegiul Național „George Coșbuc” (ciclul liceu)

IT:
Măgdaș Vlad Marian, de la Școala Gimnazială „Horea” (ciclul gimnazial)
Echipei „ItsFUN”, de la Liceul Teoretic „Avram Iancu” (ciclul liceal)

Mediu:
Grupului de 32 elevi, de la Şcoala Gimnazială „Iuliu Haţieganu” (ciclul gimnazial)
Petrenciu Carina-Maria, de la Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu” (ciclul liceal)

Inovație:
Echipei de „Service Learning”, de la Transylvania College (ciclul gimnazial)
Echipei „Reboot”, de la Liceul Teoretic „Avram Iancu” (ciclul liceal)

⇒ Dacă ţi-a plăcut articolul, urmăreşte ZCJ.RO pe FACEBOOK

Loading...
Comenteaza