S-au îmbătat şi a început scandalul. Tânăr din Cluj, luat la pumni
- Scris de Ziua de Cluj
- 06 Feb 2018, 11:57
- Eveniment
- Ascultă știrea

La data de 2 februarie, în jurul orei 23:00, cel în cauză, în timp ce se afla pe raza localității Câțcău, ar fi agresat fizic un tânăr, de 25 de ani, din Câțcău, pe fondul consumului de alcool şi a unor discuții în contradictoriu.
Acesta i-ar fi aplicat lovituri cu pumnii şi cu o sticlă, persoana vătămată suferind leziuni ce au necesitat pentru vindecare 12-14 zile de îngrijiri medicale.
În urma incidentului, agresorul a plecat de la fața locului, fiind identificat la scurt timp de către polițişti. Acesta a fost depistat ulterior pe raza localității de domiciliu, din județul Sălaj, fiind condus la sediul unității în baza unui mandat de aducere.
În urma probatoriului administrat, la data de 5 februarie, polițiştii l-au reținut pe tânăr pentru comiterea infracțiunilor de lovire sau alte violențe şi tulburarea ordinii şi liniştii publice, fapte prevăzute de Codul penal. Acesta urmează a fi prezentat magistraților pentru dispunerea altor măsuri preventive.