Zeci de amenzi în trafic, în doar două ore, în Cluj-Napoca. Trei vitezomani au rămas fără permis

Zeci de amenzi în trafic, în doar două ore, în Cluj-Napoca. Trei vitezomani au rămas fără permis

Polițiștii rutieri au dat zeci de amenzi în urma unui control desfășurat, luni după-amiază, în traficul din Cluj-Napoca.

Polițiștii rutieri din cadrul Biroului Rutier Cluj, alături de cei ai Secțiilor de Poliție Urbană 1-7 și Rurale au desfășurat activități în vederea asigurării unui climat rutier sigur, urmărindu-se astfel responzabilizarea participanților la traficul rutier, pentru reducerea riscului și a victimizării.

Astfel, în intervalul orar 17.00-19.00 au fost constatate și aplicate 69 de sancțiuni contravenționale, în conformitate cu OUG 195/2002.

În cazul a trei conducători auto a fost dispusă măsura complementară a suspendării dreptului de a conduce pentru o perioadă determinată, pentru încălcarea regimului legal de viteză.

Acțiunile polițiștilor vor continua, acestea având scopul prevenirii și combaterii principalelor cauze generatoare de accidente rutiere, transmit reprezentanții IPJ Cluj.

Comenteaza
Maintained by Burz Agency , a Burzcast company .