CFR, răpusă la Târgu-Mureş cu 2-0 VIDEO

Fotbaliştii antrenaţi de Vasile Miriuţă au suferit a doua înfrângere din acest campionat, cu 2 - 0 contra celor de la ASA Târgu-Mureş, după ce au mai fost învinşi de Steaua cu 1-0 în etapa cu numărul trei.

Scorul a fost deschis de fostul jucător al CFR-ului, Ioan Hora, în minutul 43 care a trimis mingea în plasă din interiorul careului după o pasă excelentă a lui Zicu. VIDEO

ASA a majorat diferenţa la 2-0 prin golul senzaţional a lui N,Doye în urma unui şut în vinclul porţii oaspeţilor de la 28 de metri. VIDEO

Fotbaliştii lui Cristi Pustai au mai ratat o lovitură de la 11 metri prin Dorin Goga în minutul 35, Felgueiras reuşind să apere, după ce penalty-ul a fost acordat în urma unei intrări prin alunecare a lui Susic asupra lui Hora. VIDEO