Cupa Davis. Juniorul Edris Fetişleam, în locul lui Horia Tecău

| Foto: Sala Polivalenta

Jucătorul Edris Fetişleam, în vârstă de 18 ani, a fost convocat în echipa României de Cupa Davis pentru întâlnirea cu Maroc, în locul tenismenului Horia Tecău, locul 12 ATP de dublu, accidentat, informează Federația Română de Tenis (FRT).

Potrivit unei iniţiative a FRT, Fetişleam ar fi fost oricum alături de jucătorii din echipa de Cupa Davis. Forul de la Bucureşti a organizat un concurs de selecţie pentru echipa de Cupa Davis, la care au participat, între 29 şi 31 martie, opt tineri jucători. Doi tenismeni selecţionaţi urmau să facă parte din lotul lărgit al României.

Fetişleam, locul 1.167 ATP, a câştigat acel concurs şi a fost convocat în lot, în locul lui Horia Tecău. Cel mai bine clasat român la dublu a anunţat că nu va putea evolua în întâlnirea România - Maroc din Cupa Davis, din cauza unei accidentări.